Prečo jsme od značky GOES prešli k štvorkolkám LONCIN a čo z toho máš ty?

Tak je to definitívne. Po 13 rokoch GOREX presadá na inú značku štvorkoliek. Francúzske stroje Goes sú minulosť. Odteraz frčíme na štvorkolkách svetoznámej fabriky Loncin. Prečo je to skvelá správa hlavne pre našich zákazníkov, to sa dočítaš nižšie. Zdanlivo veľká zmena. V skutočnosti to ale až také dramatické nebude. Čo je ale hlavné: všetky zmeny sú fakt príjemné! Poďme si ich prejsť a zodpovedať otázky, ktoré ťa asi budú zaujímať najviac: Aké výhody z tejto zmeny budeš mať ty a ako to teraz bude so zárukou a náhradnými dielmi na Goes?

Koncom minulého roka to v našom showroome vyzeralo trocha zvláštne. Vedľa seba totiž stáli dve na chlp identické štvorkolky. Každá z nich bola ale olepená inými samolepkami. Na oboch svietilo logo Loncin, ale jedna patrila pod francúzsky brand Goes. Trocha schýza, však?

Ono sa to ale má tak. Loncin je jedna z najväčších moto fabrík na svete a od roku 2020 vyrábal pre Goes značnú časť štvorkolkových modelov. Tie potom Frantíci predávali pod svojou značkou v Európe. Na ázijských trhoch však úplne tie isté stroje predával pod svojou značkou Loncin. 

Srovnání čtyřkolek Goes a Loncin

Nájdi 10 rozdielov medzi štvorkolkami Goes a Loncin. Nevidíš? Nedivíme sa. Sú totiž iba 2: samolepky Goes by Loncin a 800 € rozdiel v cene. Inak sú tieto stroje úplne identické.

V čom ale rozdiel bol? V cene, kvalite komunikácie a rýchlosti naskladnenia. Ruku na srdce kamoš: Keby si mohol predávať štvorkolky, ktoré sú do poslednej skrutky rovnaké, o skoro o liter lacnejšie, a navyše si ich oveľa rýchlejšie dostal na Slovensko aj do Čiech, čo by si urobil ty?


Jasné, že by si do toho práskol rovnako ako my! Vlani sme preto dopredali posledné skladové zásoby Goes-ov a do roku 2024 vstupujeme ako výhradný dovozca štvorkoliek Loncin pre SR aj ČR.

Zaujímajú ťa aj detaily a pohľad do zákulisia?  Čítaj ďalej

Ak je ti to voľné, môžeš rovno preskočiť na info o tom, aké výhody ti táto zmena prinesie. A že ich nie je vôbec málo. Určite si ale prečítaj ako dodržíme všetky naše záväzky, záruky a či budeme naďalej držať skladom náhradné diely pre štvorkolky Goes. Malá nápoveda, nemusíš sa vôbec obávať.

Čože to ten Loncin vlastne je?

Keď už o tom Loncine točíme, patrilo by sa aspoň v krátkosti nášho nového parťáka predstaviť. Továreň Loncin vyrába okrem štvorkoliek Loncin aj motorky Voge. Všetko sa to montuje v gigantickej fabrike Loncin, ktorá vyrába stroje aj pre ďalšie svetové značky. Tak schválne, skús hádať, kde sa už od roku 2005 vyrábajú stroje pre BMW. Bingo, Loncin. Nielen motory, ale komplet celé modely motoriek aj skútrov. Loncin je tiež firma, ktorá bola v Číne ako jedna z prvých zapísaná ako podnik s vlastným kapitálom. To znamená, že spoločnosť funguje s kapitálom, ktorý je financovaný vnútorne, namiesto toho, aby sa spoliehala na externý dlh.

„Pŕŕŕ, počkať? Čože, Čína? Ani za boha!“ Chápeme. Kedysi sme to mali hodené rovnako. Vieš kedy sa to zmenilo? Keď sme si u nás v dielni mohli do poslednej matice rozobrať motorky a štvorkolky vyrobené v Loncine. Tá kvalita bola famózna. Minimálne rovnako dobrá ako u CF Moto.

Niet sa čo čudovať. Veď snáď všetky svetové značky si nechávajú v Číne robiť buď väčšinu dielov, alebo rovnako ako spomínané BMW rovno celé stroje. Vďaka tomu majú Číňania prístup k všetkým špičkovým technológiám. A nerobme si ilúzie. Pri výrobe pre druhých sa naučili ako robiť veci v špičkovej kvalite. Tieto poznatky teraz radi využívajú pre ich vlastné stroje.

Loncin-premiova-kvalita

Príď sa k nám mrknúť a ohmatať si kvalitu. Uvidíš, že je minimálne rovnaká ako u prevarených značiek. Tak prečo za to zbytočne dávať balík, keď ti Loncin dá úplne to isté, ale pýta za to výrazne menej peňazí?

Furt pochybuješ? Tak sa fakt zdvihni a príď! Do Lonciňáckeho brlohu v Prešove alebo ku ktorémukoľvek z našich partnerov. Môžeš si sám ohmatať precízne spracovanie, rozobrať ktorýkoľvek diel a jasnačka, že aj otestovať ktorú štvorkolku len chceš.